Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Archiwum aktualności

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

"MAM RODZINĘ" - punkty konsultacyjne

2009-09-01 14:36
Miasto Szczecin dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na realizację autorskiego programu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie z zakresu opieki nad dzieckiem i rodziną pod nazwą „MAM RODZINĘ”, uruchamia w okresie od 1 września do 31 grudnia tego roku punkty konsultacyjne przy działających w naszym mieście trzech Ośrodkach Adopcyjno-Opiekuńczych.

Od 1 września 2009 r. rusza program „MAM RODZINĘ”!

2009-09-01 14:35
Od 1 września 2009 r. rusza program „MAM RODZINĘ”!
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w bieżącym roku przystąpił do ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej otartego konkursu na finansowe wspieranie programów z zakresu opieki nad dzieckiem i rodziną.
Przedłożony program „MAM RODZINĘ” zyskał aprobatę Ministerstwa, skutkiem czego Miasto Szczecin otrzymało niezbędne do jego realizacji środki finansowe w wysokości 98.302 zł.
Jest to program współpracy pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Szczecinie, funkcjonującymi w Mieście Szczecin 3 Ośrodkami Adopcyjno-Opiekuńczymi (1 publicznym i 2 niepublicznymi oraz Zachodniopomorską Fundacją Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc” w Szczecinie, dotyczący promocji i edukacji w zakresie tworzenia rodzinnych form pieczy zastępczej oraz tworzenia infrastruktury niezbędnej dla dobrego funkcjonowania rodzinnej pieczy zastępczej, w tym rodzin zastępczych (dostęp do specjalistów z różnych dziedzin oraz do różnych form wsparcia rodzin zastępczych) oraz tworzenia jednostek specjalistycznego poradnictwa dla rodzin naturalnych, zastępczych oraz adopcyjnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie uruchomił Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego. Sprzęt można wypożyczyć w każdy poniedziałek, środę i piątek.

2009-07-24 12:13
Jest to pierwsza i jedyna nieodpłatna Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Szczecinie. Korzystać z niej mogą zarówno osoby okresowo niepełnosprawne, jak i wszyscy mieszkańcy Szczecina. Wypożyczalnia narzuca jednak pewne ograniczenia. Jedno czasowe i drugie, w formie kaucji. Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczyć można maksymalnie na pół roku. Konieczna jest przy tym wpłata kaucji, w wysokości 30% wartości sprzętu. Pieniądze te, po pół rocznym okresie użytkowania, w całości zostaną zwrócone, o ile wypożyczony sprzęt zwrócony zostanie w stanie dobrym. Pani Katarzyna Falbogowska, Zastępca Dyrektora MOPR w Szczecinie, zaznacza, iż ewentualne potrącenia z kaucji przeznaczone zostaną na konserwację sprzętu. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie nie zarabia na Wypożyczalni, jednak w razie uszkodzeń sprzętu, pieniądze te zabezpieczały będą ich odnowienie.

Jarmark Jakubowy w Szczecinie

2009-07-24 11:58

Święty Jakub od ponad 800 lat jest patronem szczecińskiej katedry, która z każdym rokiem staje się coraz mocniej tętniącym życiem ośrodkiem Szczecina, działającym w wymiarze duchowym, społecznym, kulturalnym oraz historycznym i turystycznym.
Podczas Jarmarku pracownicy socjalni,  będą pełnić dyżur przy stoisku, gdzie będą udzielać informacji na temat form pomocy udzielanych przez MOPR w Szczecinie.

Pierwsze koty za płoty...

2009-07-17 12:33
W Dziale Wsparcia Dziennego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie niedawno zakończył się cykl ośmiu spotkań korekcyjno-edukacyjnych skierowanych do dzieci w wieku 10-13 lat pochodzących z rodzin, w których występują problemy opiekuńczo-wychowawcze w związku z istnieniem w rodzinie problemu alkoholowego, zjawisk przemocy. Programem zostały objęte dzieci uczestniczące w zajęciach placówek wsparcia dziennego i pochodzące
z rodzin będących „pod opieką” ww. Działu.

Ogłoszenie o przyjmowaniu zgłoszeń kandydatów na opiekunów prawnych i kuratorów

2009-07-06 13:43
Ogłoszenie o przyjmowaniu zgłoszeń kandydatów na opiekunów prawnych i kuratorów

Na podstawie art. 3 ust. 5 lit. J Ustawy z dnia 17 maja 1990r. o podziale zadań i kompetencji określonych w ustawach szczególnych pomiędzy organy gminy a organy administracji rządowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 1990r. Nr 34 poz. 198 z późn. zm.), w związku z art. 149 § 3 oraz art. 175 Ustawy z dnia 25 lutego 1964r. Kodeks rodzinny i opekuńczy (Dz. U. z 1964r. Nr 9 poz. 59 z późn. zm.)
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie podaje do wiadomości, iż przyjmuje zgłoszenia kandydatów na opiekunów prawnych i kuratorów ustanawianych przez Sąd Rejonowy w Szczecinie dla osób całkowicie bądź częściowo ubezwłasnowolnionych.
Opiekunem/kuratorem może być:

Otwarcie Pogotowia Rodzinnego

2009-07-02 09:57
Serce i dom dla maluchów pozbawionych opieki rodziców

W dniu 30 czerwca 2009 r. nastąpiło oficjalne otwarcie w naszym mieście kolejnego Pogotowia Rodzinnego.

30 maj 2009 roku – X Festyn Parafialny – Integracja na osiedlu

2009-05-29 14:15
W sobotę 30 maja 2009 roku na osiedlu Somosierry w godzinach od 12 do 21, przy Parafii Najświętszego Odkupiciela w Szczecinie, ul. Ks. Popiełuszki, odbędzie się festyn .

Promocja Rodzicielstwa Zastępczego 29- 30 maja 2009 roku

2009-05-28 14:13
Uprzejmie informujemy, iż w dniach 29 – 30 maja w ramach ROKU RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO odbędą się na terenie miasta Szczecina imprezy poświęcone promocji Rodzicielstwa Zastępczego.

Debata "Rzecz o ekonomii społecznej- czyli jak pomagać sobie i innym"

2009-05-25 13:27
Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość, serdecznie zaprasza w niedzielę, 31 maja 2009, godz. 13.00, na debatę „Rzecz o ekonomii społecznej – czyli jak pomagać sobie i innym”, miejsce: sala sesyjna Rady Miasta Szczecina.

W ramach projektu „Zachodniopomorskiego Centrum Wspierania Procesów Ekonomii Społecznej” organizowane są również, następujące działania:
- I targi – spotkania z ekonomią społeczną podczas Spotkań Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami” (31 maja 2009);
- doradztwo indywidualne z zakresu – pozyskiwania środków zewnętrznych (w tym EFS i PO KL) m. in. na inicjatywy z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej, ekonomii społecznej j, zakładania podmiotów ekonomii społecznej itp. godz. 10.00-15.00 podczas targów - zapisy pod e-mailem biuro@spolecznaekonomia.org.pl lub bezpośrednio podczas targów;
- doradztwo grupowe z Kubą Wygnańskim – jednym z najważniejszych ekspertów z zakresu ekonomii społecznej godz. 10.00-12.30 podczas targów - zapisy pod e-mailem biuro@spolecznaekonomia.org.pl lub bezpośrednio podczas targów;
- szkolenie z zakresu ekonomii społecznej pt ES możliwości i zagrożenia w gospodarce rynkowej prowadzone przez Kubę Wygnańskiego (30 maja br., sobota, godzina 12.00 do 18.00) zapisy pod adresem biuro@spolecznaekonomia.org.pl z szkolenie odbędzie się w siedzibie biura projektu –Szczecin J. Kilińskiego 3,. Liczba miejsc ograniczona.

Udział we wszystkich działaniach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.spolecznaekonomia.org.pl
« wstecz 1 2 3 4 ... 29 30 31 32