Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Archiwum aktualności > Specjaliści o przemocy

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Specjaliści o przemocy

2012-11-27 13:51
Drugi dzień kampanii "Białej Wstążki", która w tym roku odbyła się pod hasłem: "Przemoc* * niepotrzebne skreślić", upłynął pod znakiem konferencji z udziałem specjalistów. Konferencję zainaugurowała dyrektor MOPR w Szczecinie Marta Giezek.
W trakcie spotkania w Klubie 13 MUZ zebrani mieli możliwość wysłuchania wielu interesujących wystąpień. Pierwsze z nich - dotyczące przemocy wobec dzieci i młodych kobiet - wygłosiła dr n. med. Elżbieta Sowińska-Przepiera. Jako druga zabrała głos prezes Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów Izabela Zajączkowska, która przybliżyła problematykę profilaktyki agresji i przemocy. W swoim wystąpieniu skupiła się na mediacjach rówieśniczych.

Podczas konferencji sporo uwagi poświęcono prawnym aspektom przeciwdziałania przemocy. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Goleniowie Małgorzata Gruszecka mówiła o procedurze postępowania wobec dziecka jako ofiary przemocy w postępowaniu karnym.

Dwa ostatnie wystąpienia dotyczyły procedury Niebieskiej Karty. Tematykę z punktu widzenia policji omówiła kom. Katarzyna Legan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. O Niebieskiej Karcie w praktyce opowiedzieli też Małgorzata Grochocka, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Jacek Ciechowicz, główny specjalista ds. koordynacji działań w zakresie przeciwdziałania przemocy MOPR w Szczecinie.
Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Wojciech Dąbrówka
Ostatnia aktualizacja: 31-12-2012 18:07