Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Archiwum aktualności > Asystenci z Prawobrzeża ostrzegają przed narkotykami

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Asystenci z Prawobrzeża ostrzegają przed narkotykami

2013-12-12 14:36
"Narkotyki - chemiczna pułapka" - pod takim hasłem w gościnnych wnętrzach Gimnazjum nr 29 odbył się dwudniowy cykl spotkań, zorganizowany przez asystentów rodzin z Rejonowego Ośrodka Pomocy Rodzinie Prawobrzeże.
10 grudnia upłynął pod znakiem pokazu filmu pt. "My, dzieci z dworca ZOO", poprzedzony wystąpieniem Iwony Kowalskiej, terapeutki z Działu Interwencji Kryzysowej szczecińskiego MOPR. Projekcji filmu towarzyszyło przeprowadzenie anonimowej ankiety wśród młodzieży gimnazjalnej. Po wypełnieniu ankiet rozpoczął się panel dyskusyjny na temat przeciwdziałania narkomanii. W roli prelegentów wystąpili: Jacek Wąs, komendant szczecińskiej policji oraz Anna Wierzchoń, kierownik Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień "Monar".

Kolejny dzień przyniósł wiele interesujących wystąpień. Spotkanie rozpoczęła Marta Giezek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Chwilę później głos zabrała Iwona Wysocka, terapeuta z Działu Interwencji Kryzysowej. Po jej wystąpieniu Magdalena Kowalska, asystent rodziny z Rejonowego Ośrodka Pomocy Rodzinie Prawobrzeże przedstawiła wyniki anonimowych ankiet. Po zapoznaniu się z nimi zgromadzeni wzięli udział w kolejnym panelu dyskusyjnym. Tomasz Janus ze szczecińskiego Zakładu Medycyny Sądowej mówił o konsekwencjach zażywania narkotyków. O zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków oraz o pracy z osobami uzależnionymi opowiadała Anna Wierzchoń, kierownik Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień "Monar". Prawne konsekwencje zażywania narkotyków przedstawił zaś Jarosław Sawicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Spotkanie zakończyło się dyskusją i udzielaniem przez zaproszonych specjalistów odpowiedzi na pytania z sali.

Spotkania pod hasłem "Narkotyki - chemiczna pułapka" to kolejny przejaw aktywności asystentów rodzin z Rejonowego Ośrodka Pomocy Rodzinie Prawobrzeże, za który należą im się serdeczne podziękowania. Asystenci, oprócz swoich codziennych obowiązków, angażują się w wiele dodatkowych zajęć. Od dłuższego czasu z powodzeniem realizują Szkołę dla rodziców. Jest to cykl 8. spotkań, których celem jest m.in. nauka radzenia sobie z emocjami i budowania więzi między rodzicami i dziećmi.
Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Wojciech Dąbrówka
Ostatnia aktualizacja: 18-12-2013 14:39