Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Archiwum aktualności > Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych 2014

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych 2014

2014-05-20 13:20
Szczeciński oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wzorem lat ubiegłych organizuje Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych oraz udostępnienie zainteresowanym kompleksowej informacji w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz możliwościami aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. W spotkaniu wezmą udział też przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie.
W dniu 21 maja 2014 r., w godzinach 9:00 - 14:00 w ramach organizowanej już po raz kolejny inicjatywy wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać w szczecińskiej placówce ZUS z rad specjalistów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz innych organizacji pozarządowych realizujących zadania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Będą oni udzielać informacji dotyczących świadczeń z ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Doradzą również jak efektywnie szukać pracy i optymalnie przygotować się do procesu rekrutacji. Eksperci poinformują o różnych formach dofinansowania ze środków PFRON oraz możliwościach uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach Funduszu.

W spotkaniu wezmą również udział specjaliści m.in. z Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji Pracy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy i Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Przekażą oni istotne szczegóły dotyczące zakresu realizowanych zadań, które będą przydatne osobom niepełnosprawnym i ich pracodawcom. Dla wszystkich klientów ZUS przygotował również najnowsze wydanie Informatora dla Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie odbędzie się w sali nr 160 (sala konferencyjna), znajdującej się na II piętrze w szczecińskim oddziale ZUS, przy ul. Matejki 22.
Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Maciej Homis
Ostatnia aktualizacja: 20-05-2014 13:23