Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Archiwum aktualności > Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie uruchomił Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego. Sprzęt można wypożyczyć w każdy poniedziałek, środę i piątek.

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie uruchomił Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego. Sprzęt można wypożyczyć w każdy poniedziałek, środę i piątek.

2009-07-24 12:13
Jest to pierwsza i jedyna nieodpłatna Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Szczecinie. Korzystać z niej mogą zarówno osoby okresowo niepełnosprawne, jak i wszyscy mieszkańcy Szczecina. Wypożyczalnia narzuca jednak pewne ograniczenia. Jedno czasowe i drugie, w formie kaucji. Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczyć można maksymalnie na pół roku. Konieczna jest przy tym wpłata kaucji, w wysokości 30% wartości sprzętu. Pieniądze te, po pół rocznym okresie użytkowania, w całości zostaną zwrócone, o ile wypożyczony sprzęt zwrócony zostanie w stanie dobrym. Pani Katarzyna Falbogowska, Zastępca Dyrektora MOPR w Szczecinie, zaznacza, iż ewentualne potrącenia z kaucji przeznaczone zostaną na konserwację sprzętu. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie nie zarabia na Wypożyczalni, jednak w razie uszkodzeń sprzętu, pieniądze te zabezpieczały będą ich odnowienie.

Balkoniki i chodziki rehabilitacyjne, wózki spacerowe
W wypożyczalni znajdują się łóżka, balkoniki i chodziki rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, ortopedyczne oraz spacerowe - dziecięce, a także podnośniki wewnątrzwannowe, kule i laski inwalidzkie ( w tym trójnóg i czwórnóg). Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, chętnie też przyjmie sprzęt rehabilitacyjny w formie darowizny. Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego mieści się w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" przy ul. Kruczej 17. Otwarty jest w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach; od 12 -14, oraz od 17 do 19.

Artykuł napisany przez Małgorzata Kopaczewska dla www.wiadomości.wszczecinie.pl
Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Ewa Parchimowicz
Ostatnia aktualizacja: 01-09-2010 10:06