Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Archiwum aktualności > Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2017 - Piracka Zabawa

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2017 - Piracka Zabawa

2017-06-14 11:54
W ubiegłą sobotę w Ogrodzie Różanym świętowaliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Festyn jak co roku odbył się pod Mecenatem Miasta Szczecin. Drugi rok z rzędu wraz ze Szczecińską Agencją Artystyczną w ramach Różanego Ogrodu Sztuki przygotowano dla uczestników festynu mnóstwo atrakcji.

- Cieszę się, że możemy dziś spotkać się w tak licznym gronie - powiedział podczas otwarcia Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina. - Dziękuję Państwu za codzienną i ciężką pracę.

Festyn otworzył Prezydent Miasta Szczecin Pan Piotr Krzystek. W czasie jego trwania całe rodziny mogły wziąć udział w licznych zabawach i konkursach. Można było nauczyć się między innymi strzelać z armaty do celu, stoczyć bitwę morską, przejść szkolenie z rabowania i przenoszenia łupów, poszukać ukrytego skarbu. W wiosce pirackiej dzieci mogły nauczyć się wiązać węzły żeglarskie, zmierzyć się w potyczkach pirackich, zrobić pirackie czapki oraz opaski na oczy, pirackie warkoczyki i tatuaże, piracką biżuterię z koralików.

Ponadto dla uczestników festynu Szczecińska Agencja Artystyczna przygotowała sianoploty, pokaz robienia dużych baniek mydlanych oraz samodzielne ich wykonanie a także robienie zwierząt z balonów i wiele innych atrakcji.

Dzieci mogły również skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, dmuchanych zamków i zjeżdżalni.

Rodziny i dzieci mogły się spotkać przy wspólnym posiłku, przygotowane były zupy segedyńska i jarzynowa oraz pieczone ziemniaczki z sosem tzatziki. Dzieciom zostały rozdane smakołyki i słodycze, można było skosztować cukrowej waty a dodatkowo Cafe Castellari ufundowała lody. Dla spragnionych przygotowane były napoje.

Zaproszone rodziny zastępcze oraz goście miały możliwość swoim strojem wpisać się w piracką konwencję festynu. W ramach konkursu na najciekawiej przebraną rodzinę zostali wytypowani zwycięscy, którzy otrzymali gry dla całej rodziny.

Uczestnicy festynu, którzy chcieli czegoś więcej dowiedzieć się o pieczy zastępczej, mogli uzyskać wszelkie informacje w Punkcie Konsultacyjnym.
a

Zdjęcia

Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Maciej Homis
Ostatnia aktualizacja: 14-06-2017 12:05