Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Archiwum aktualności > Dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo

2017-09-11 09:22
Wicewojewoda Marek Subocz podpisał umowy na dofinansowanie projektów w ramach programu "Razem Bezpieczniej". W Szczecinie dofinansowanie uzyskały dwa projekty realizowane przez Stowarzyszenie "SOS dla Rodziny" przy współudziale Komendy Wojewódzkiej. MOPR jest partnerem w tym przedsięwzięciu.

"Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji zachodniopomorskiej ze społeczeństwem" - kontynuacja projektu z 2016 r. oraz "Aktywny i bezpieczny senior - dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa". Oba projekty realizuje Stowarzyszenie "SOS dla Rodziny" w Szczecinie przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Pierwszy przybliża pracę i rolę dzielnicowych mieszkańcom województwa. W ramach projektu prowadzone będą działania edukacyjno-informacyjne dla dzielnicowych, rodziców oraz dzieci, w połączeniu z konkursami oraz plebiscytem na "Dzielnicowego województwa". Projekt kosztować ma 66 tys. zł. Kwota dofinansowania to 50 tys. zł.

Drugi projekt zakłada ograniczenie liczby popełnianych przestępstw na osobach starszych poprzez podniesienie ich świadomości i wiedzy z zakresu współczesnych zagrożeń i właściwego postępowania w celu ich uniknięcia. Planowane jest przeprowadzenie warsztatów, debat społecznych, spotkań środowiskowych z seniorami. dla 6 tys. seniorów z 10 powiatów. Realizacja projektu ma kosztować ponad 97 tys. zł, dofinansowanie to prawie 74 tys. zł.


Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Maciej Homis
Ostatnia aktualizacja: 12-09-2017 09:25