Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Archiwum aktualności > Aktywny Samorząd 2019: Rozszerzenie programu - można uzyskać dofinansowanie do zakupu wózka elektrycznego
Unia Europejska

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Aktywny Samorząd 2019: Rozszerzenie programu - można uzyskać dofinansowanie do zakupu wózka elektrycznego

2019-08-06 14:31

Informujemy, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o rozszerzeniu edycji programu Aktywny Samorząd na 2019 rok o dodatkowe zadanie.

W Module I Obszar C Zadanie 1 pojawiła się możliwość dofinansowania do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.


Z pomocy w programie mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, które nie mogą samodzielne poruszać się za pomocą wózka o napędzie ręcznym. W przypadku dzieci do 16. roku życia niezbędne jest orzeczenie o niepełnosprawności, a w przypadku osób starszych - orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Wnioski osób, które nie są zatrudnione lub się nie uczą, muszą zawierać opinię eksperta, potwierdzającą zdolności do pracy albo do podjęcia nauki w wyniku udzielonego wsparcia. W przypadku osób w wieku emerytalnym warunkiem uzyskania pomocy jest zatrudnienie.


Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10.000zł, a minimalny udział własny w zakupie - 10% ceny wózka brutto.

Termin przyjmowania wniosków - do 31 sierpnia 2019 roku.


To zadanie dotyczy zakupu wyłącznie wózków o napędzie elektrycznym. Ewentualne nabycie skutera o napędzie elektrycznym zamiast wózka spowoduje odmowę rozliczenia zakupu, gdyż skutery są dofinansowywane w Module I Obszar C Zadanie 5 według odrębnych zasad.


Wnioski oraz załączniki dostępne są do pobrania na tej stronie >>> oraz w siedzibie Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, ul. Abramowskiego 19, tel. 91 46 46 150

a
Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Maciej Homis
Ostatnia aktualizacja: 07-08-2019 09:40