Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Wypożyczalnia Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego

Zobacz również

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Wypożyczalnia Sprzętu Ortopedycznego i RehabilitacyjnegoWypożyczalnia Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie
Celem utworzenia Wypożyczalni jest chęć pomocy osobom, które znalazły się w trudnej dla siebie lub swoich bliskich sytuacji i pilnie wymagają specjalistycznego wyposażenia.

Adres: Dom Pomocy Społecznej, ul. Krucza 17
Godziny otwarcia: poniedziałki, środy i piątki w godzinach 15.00 - 19.00

Kontakt: 661 187 337
Jeżeli widzisz tą informację to znaczy, że
interaktywna mapa dojazdowa nie została poprawnie zainicjowana,
sprawdź czy używasz najnowszej wersji swojej przeglądarki
oraz czy masz włączoną obsługę Java Script.

Wymagane dokumenty:
Zaświadczenie od lekarza wskazujące, że osoba wymaga konkretnego oprzyrządowania.

Okres wypożyczenia: Celem utworzenia Wypożyczalni jest udzielenie osobom potrzebującym pomocy na okres 6 miesięcy, by dać możliwość pozyskania w tym czasie niezbędnego sprzętu na stałe. Z tego względu możliwość przedłużania wypożyczania na czas dłuższy jest dopuszczana jedynie w wyjątkowych sytuacjach, po wyrażeniu zgody przez Dyrektora MOPR oraz pod warunkiem, że nie ma kolejnych osób oczekujących w kolejce na wypożyczenie tego sprzętu. Za przetrzymywanie sprzętu ponad czas określony w umowie naliczana jest kara umowna w wysokości 0,25% jego wartości za każdy dzień.

Informacja na temat opłat: Wypożyczenie sprzętu jest nieodpłatne, ale jako poręczenie zwrotu we właściwym stanie, pobierana jest kaucja w wysokości 30% jego wartości. W przypadku uszkodzenia sprzętu ewentualna naprawa dokonywana jest z wpłaconej kaucji, która przy jej wypłacie jest pomniejszana o koszt naprawy. Nie ma możliwości rozkładania kaucji na raty. W sytuacji braku środków na opłacenie kaucji, osoba zainteresowana wypożyczeniem może ubiegać się w Rejonowym Ośrodku Pomocy Rodzinie właściwym dla miejsca zamieszkania, o przyznanie zasiłku zwrotnego.
Sposób załatwienia: Pracownik Wypożyczalni sporządza umowę, pobiera kaucję i wydaje sprzęt. Transport sprzętu pozostaje w gestii osoby wypożyczającej.
Odbiór kaucji w kasie MOPR przy ul. Sikorskiego 3 po dokonaniu zwrotu sprzętu i otrzymaniu od pracownika Wypożyczalni stosownego zaświadczenia.
Jeżeli posiadacie Państwo sprawny sprzęt i zechcecie go nieodpłatnie przekazać do Wypożyczalni, prosimy o telefon do Sekcji Obsługi Komunikacyjnej Osób Niepełnosprawnych tel. 091 / 42-43-555. Po przekazaniu informacji dyspozytor ustali termin odbioru sprzętu, który zostanie odebrany samochodem SOKON i po zaewidencjonowaniu przekazany do Wypożyczalni.


Dokumenty do pobrania:

Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Ewa Parchimowicz
Ostatnia aktualizacja: 03-02-2015 08:16