Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna - Piszą o Nas - Policyjny Bezpieczny senior najlepszy w Europie

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Policyjny Bezpieczny senior najlepszy w Europie

Gazeta.pl Szczecin
2011-05-12
Autorski projekt zachodniopomorskiej policji wygrał międzynarodowy konkurs Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości. Do programu "Bezpieczny senior" włączają się kolejne instytucje.
Program jest realizowany od 2009 roku. Opracowany przez oddział prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji polega na prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla osób starszych. Uczestnicy uczą się podstaw samoobrony, spotykają się z przedstawicielami gazowni, poczty czy Enei, żeby dowiedzieć się, jak wyglądają ich legitymacje i mundury. W zajęciach biorą udział głównie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale idea jest taka, żeby przekazywali zdobytą wiedzę sąsiadom i znajomym.

W 2010 roku program został zgłoszony do międzynarodowego konkursu organizowanego przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości (organizacja unijna działająca od 2001 r. i skupiająca przedstawicieli wszystkich krajów członkowskich UE). Nie jest to konkurs tylko dla policji, mogą brać w nim udział instytucje publiczne oraz prywatne firmy. "Bezpieczny senior" okazał się najlepszy wśród wszystkich projektów zgłoszonych z 16 krajów. Zachodniopomorska policja w nagrodę dostała dofinansowanie w wysokości 20 tys. euro. Dzięki tym pieniądzom program będzie kontynuowany. Pomoże też Urząd Marszałkowski, który obiecał w tym roku 10 tys. zł...

... cały artykuł dostępny jest na stronie Gazata.pl Szczecin
Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a):
Ostatnia aktualizacja: 06-10-2011 12:45