Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna - Piszą o Nas - "Biała Wstążka" w Szczecinie

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywna Integracja w Szczecinie

Kreator bezpieczeństwa

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

"Biała Wstążka" w Szczecinie

www.szczecin.eu
2011-11-25
W ramach światowej kampanii „Biała Wstążka”, która jest symbolem sprzeciwu dotyczącego m. in. przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie w Klubie 13 Muz zorganizowano konferencję i wykłady.

Jest to pierwsza kampania „Białej Wstążki” w Szczecinie i czwarta w Polsce. Podczas spotkania wszystkim mężczyznom wręczono symboliczne białe wstążki, które podkreślają rangę akcji „Mężczyzna Przeciw Przemocy”, organizowanej w ramach światowej kampanii „Białej Wstążki”. Kampania ma na celu włączenie mężczyzn w przeciwdziałanie przemocy, poprzez przerwanie milczenia w kwestiach z nią związanych i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Z uwagi na rangę problemu jakim jest przemoc w rodzinie, w trakcie spotkania przedstawiono ofertę pomocowa skierowaną do ofiar, sprawców i świadków przemocy w rodzinie. Podkreślono wartość „Niebieskiej Karty”, którą otrzymują osoby poszkodowane i wszyscy, którzy doświadczyli przemocy. Ważnym elementem jest uświadomienie społeczeństwu, że ten problem istnieje, oraz informacje o placówkach, w których można uzyskać profesjonalną pomoc i wsparcie.

Na otwarciu kampanii obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, policji, pracownicy socjalni i inne osoby zaangażowane w zwalczanie przemocy w rodzinie. Kampania trwa od 25 listopada do 6 grudnia.
Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a):
Ostatnia aktualizacja: 28-11-2011 13:13