Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
Tu jesteś: Strona główna > Żyć zdrowo, czyli warsztaty edukacyjne w Międzyzdrojach
Unia Europejska

Elektroniczny Urząd Podawczy

Jak załatwić sprawę w MOPR?

Ochrona Danych Osobowych

Aktywny Samorząd€ - program dla osób niepełnosprawnych

Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Druki

Program Pomoc państwa w zakresie dożywiania

Centrum Wolontariatu "VOLONTARIUS"

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje ze strony MOPR Szczecin prosimy o podanie adresu e-mail.
Biuletyn Informacji Publicznej

Żyć zdrowo, czyli warsztaty edukacyjne w Międzyzdrojach

W ramach trwającego projektu "Aktywna integracja w Szczecinie" zrealizowano kolejny etap wsparcia dla osób niepełnosprawnych z wadą słuchu, czyli zajęcia edukacyjne promujące zdrowy styl życia. 2-dniowe warsztaty odbyły się nad morzem, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "CUL" w Międzyzdrojach i udział w nich wzięło 27 uczestników wraz z członkami rodzin. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania, z rodzajem stosowanych diet oraz zasadami komponowania jadłospisu dostosowanego do wieku czy określonego schorzenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się porady dotyczące odżywiania dzieci - szczególnie w kontekście złych nawyków żywieniowych, alergii oraz kwestii związanych z działaniem słodyczy, czekolady oraz napojów energetyzujących. Grupę bardzo zaciekawił również temat produktów o działaniu antynowotworowym. Dietetycy, prowadzący zajęcia uwrażliwiali również słuchaczy na pozytywne aspekty podejmowania aktywności fizycznej, higieny oraz unikania używek.

Warsztaty miały na celu przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej podstawowych zagadnień związanych z prawidłowym, higienicznym trybem życia.

Najmłodsi podopieczni skorzystali z atrakcyjnych form animacji, w tym rysowanie, malowanie, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Popołudniowe spacery brzegiem morza pozwoliły na integrację grupy i wygenerowanie wspólnych wspomnień, które scaliły Uczestników.

Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Maciej Homis
Ostatnia aktualizacja: 03-07-2017 14:33