Mikołajki 2011r.

2011-12-28 15:10
W dniu 16.12.2011r. w ramach Programu "Nikt nie jest sam - wsparcie zawodowych rodzin zastępczych w Mieście Szczecin" odbyła się zabawa Mikołajkowa dla dzieci przebywających w zawodowych rodzinach zastępczych funkcjonujących na terenie Miasta Szczecin oraz biologicznych dzieci osób sprawujących funkcje opiekunów zastępczych.
Zabawa odbyła się w Studenckim Klubie Kubuś przy ul. Chopina 53 w Szczecinie.
Mimo, iż śnieg jeszcze nie spadł Mikołajowi udało się dotrzeć na czas, oczywiście z "górą" prezentów, dzięki którym na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Atrakcją imprezy było malowanie twarzy oraz konkursy, w których oprócz dzieci, dorośli też chętnie brali udział.

Wspólna zabawa została utrwalona na zdjęciach. Była zwieńczeniem programu, który miał na celu wspieranie rodzinnych form opieki zastępczej - niespokrewnionych z dzieckiem zawodowych rodzin zastępczych o charakterze pogotowia rodzinnego z terenu Miasta Szczecin. Realizację zadania oraz efekty działań podsumowali przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaangażowani w przeprowadzenie projektu. Program dofinansowany był ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Prezydenta Miasta Szczecin.