Bal Seniora

2012-03-05 14:08
Centrum Wolontariatu Volontarius działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie przy współpracy ze Szkołami Towarzystwa Salezjańskiego w dniu 11 lutego 2012 r. zorganizowało Bal Seniora o tematyce "Podróże, kraje i rozmaite kultury dookoła świata".

W Balu uczestniczyły osoby starsze przebywające w Domach Pomocy Społecznej, klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie oraz członkowie Polskiego Związku Emerytów i Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Szczecinie, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Akademii Seniora.
Gości przywitali wolontariusze przebrani w piękne stroje wypożyczone od Opery na Zamku wraz z Panią Martą Giezek Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie i Panem Jackiem Cerebież - Tarabickim Zastępcą Dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Szczecin.

Bal rozpoczął się uroczystym Polonezem. Ponadto seniorzy mieli okazję obejrzeć występy zespołu "Arabeska" oraz teatrzyku satyrycznego Uniwersytetu III Wieku.

Inicjatywa była bardzo udana, o czym świadczyła dobra zabawa podczas Balu i pozytywne opinie gości. Najistotniejszą wartością Balu Seniora była integracja seniorów Miasta Szczecin.

Pierwszy Bal Seniora mógł się odbyć dzięki współpracy z Towarzystwem Salezjańskim, które udostępniło salę, Domem Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej oraz Domem Kombatanta im. Mieczysława Boruty Piechowicza, które upiekły pyszne ciasta jak również pomocy sponsorów, którzy wsparli organizatorów Balu słodyczami i napojami.

Bal idealnie wpisał się w obchody Europejskiego Roku Aktywizacji Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Balu Seniora serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

Zdjęcia