Dzień Rodzicielstwa Zastępczego teatralnie

2013-06-04 15:05
Tegoroczne szczecińskie obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbyły się wczoraj w Teatrze Pleciuga. Zainaugurował je Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. W swoim krótkim wystąpieniu na deskach teatru zwrócił się do dzieci i młodzieży z różnych form pieczy zastępczej. Życzył im udanej zabawy.
prezydent_640

Podczas gdy najmłodsi bawili się, oglądając spektakl Mała Syrenka, środowisko zawodowej formy rodzicielstwa zastępczego spotkało się na poczęstunku w sali konferencyjnej na I piętrze. Zebranych powitała dyrektor szczecińskiego MOPR Marta Giezek.

wadze_640

Po podziękowaniu rodzicom zastępczym za trud opieki nad dziećmi i ich wychowania głos przekazała Krzysztofowi Sosce, zastępcy prezydenta Szczecina. Prezydent złożył rodzicom zastępczym najserdeczniejsze życzenia i podziękował za dobrą współpracę. Do jego słów przyłączyła się Małgorzata Olejnik, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin.

Wkrótce potem Bogusława Porzezińska i Magdalena Płudowska z Działu Pieczy Zastępczej szczecińskiego MOPR zaczęły przedstawiać zebrane na sali rodziny zastępcze. Zrobiły to bardzo sympatycznie i nietypowo. Każdej rodzinie poświęciły specjalny wierszyk. W tym czasie kwiaty wręczała im zastępca dyrektora MOPR Katarzyna Falbogowska.

kwiaty_640

Dalsza część spotkania upłynęła pod znakiem rozmów, wymiany doświadczeń i integracji.

Spotkanie z rodzinami zastępczymi zakończyło się chwilę przed końcem spektaklu. Na dzieci, opuszczające widownię, czekali nie tylko ich opiekunowie - czekały na nich także paczki ze słodyczami.

Przypomnijmy, Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to doroczne, przypadające 30 maja święto ustanowione przez Sejm RP.