Napisz opowiadanie na temat przemocy i zgarnij nagrody

2013-11-04 15:45
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Szczecina do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze opowiadanie pod hasłem "Przemoc. I co dalej?…". Nie zwlekaj - na prace czekamy do 18 listopada br.
Konkurs na najlepsze opowiadanie pod hasłem "Przemoc. I co dalej?…" jest częścią kampanii "Biała Wstążka", którą szczeciński MOPR organizuje w tym roku już po raz czwarty. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem przemocy oraz zachęta do przeciwdziałania temu zjawisku.

W ramach tegorocznej kampanii zaplanowano: briefing prasowy w podziemiach Dworca Głównego PKP w Szczecinie - połączony z odegraniem scen terapii przez aktorów scen szczecińskich (25 listopada br., początek o godz. 11), konferencję Aspekty prawne i konsekwencje społeczne zjawiska przemocy w rodzinie, adresowaną do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, kurateli sądowej, policji, prokuratury oraz osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy (26 listopada br., początek o godz. 10), a także pokaz filmu W lepszym świecie w Kinie Pionier dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych (28 listopada br., początek o godz. 13).

Konkurs na najlepsze opowiadanie zostanie rozstrzygnięty podczas wspomnianej wyżej konferencji w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Szczecin. Dla autorów najlepszych prac przewidujemy nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu elektronicznego o wartości: 700 zł (I miejsce), 500 zł (II miejsce) i 300 zł (III miejsce).

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz pobrania formularza zgłoszeniowego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek.

Patronat medialny nad kampanią "Biała Wstążka" sprawują: TVP Szczecin, Kurier Szczeciński oraz portal wzp24.pl.

Dokumenty do pobrania: