Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych 2014

2014-05-20 13:20
Szczeciński oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wzorem lat ubiegłych organizuje Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych oraz udostępnienie zainteresowanym kompleksowej informacji w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz możliwościami aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. W spotkaniu wezmą udział też przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie.
W dniu 21 maja 2014 r., w godzinach 9:00 - 14:00 w ramach organizowanej już po raz kolejny inicjatywy wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać w szczecińskiej placówce ZUS z rad specjalistów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz innych organizacji pozarządowych realizujących zadania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Będą oni udzielać informacji dotyczących świadczeń z ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Doradzą również jak efektywnie szukać pracy i optymalnie przygotować się do procesu rekrutacji. Eksperci poinformują o różnych formach dofinansowania ze środków PFRON oraz możliwościach uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach Funduszu.

W spotkaniu wezmą również udział specjaliści m.in. z Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji Pracy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy i Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Przekażą oni istotne szczegóły dotyczące zakresu realizowanych zadań, które będą przydatne osobom niepełnosprawnym i ich pracodawcom. Dla wszystkich klientów ZUS przygotował również najnowsze wydanie Informatora dla Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie odbędzie się w sali nr 160 (sala konferencyjna), znajdującej się na II piętrze w szczecińskim oddziale ZUS, przy ul. Matejki 22.