Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2014: Festyn rodzinny za nami! [foto]

2014-06-09 13:00
W niedzielę 8 czerwca podczas festynu świętowaliśmy wspólnie Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Piękna pogoda i masa atrakcji ściągnęła całe rodziny na boisko przy Szkole Salezjańskiej na ul. Ku Słońcu.
Na festynie pojawiły się całe rodziny zastępcze wraz z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji, była pompowana zjeżdżalnia, warsztaty rękodzieła i plastyczne, malowanie twarzy, liczne konkursy i zabawy na scenie, zmagania sportowe, pokazy artystyczne i… wata cukrowa, do której ustawiały się bardzo długie kolejki.

Podczas gdy dzieci świetnie się bawiły ich opiekunowie mogli skorzystać z porad dla rodziców zastępczych w punkcie konsultacyjnym. Ponadto wszystkie osoby, które chciałyby zostać rodzicami zastępczymi mogli uzyskać pełną informację na temat kryteriów jakie trzeba spełniać.

W trakcie festynu wręczono nagrody prac wyróżnionych w konkursie plastyczno-fotograficznym. Wszystkie zawodowe rodziny zastępcze otrzymały listy podpisane przez prezydenta Piotra Krzystka dzięki którym mogą szybciej i sprawniej załatwić choćby sprawy w urzędzie miasta czy u lekarza.

Podczas zabawy na wszystkich gości czekał poczęstunek: chleb ze smalcem, hot-dogi oraz zupa pomidorowa i grochowa.

Zdjęcia