V kampania Białej Wstążki w Szczecinie – Szczecin przemocy mówi NIE

2014-11-25 08:07
Rusza V edycja Kampanii Białej Wstążki w Szczecinie, która na dobre wpisała się już do kalendarza lokalnych imprez. W trakcie kampanii będziemy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. Kampania Białej Wstążki w Szczecinie, jak i w całym kraju, trwa od 25 listopada do 6 grudnia. W tym terminie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaplanował wiele ciekawych wydarzeń.
Inauguracją tegorocznej Kampanii (27.11.2014 r., początek o godzinie 10 w Sali lokalu "P1erwsze Miejsce") będzie konferencja pod tytułem "Przemoc jako współczesne zagrożenie zdrowia publicznego" kierowana do przedstawicieli placówek ochrony zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, kurateli sądowej, policji, prokuratury oraz osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy.
Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać wystąpień znakomitych prelegentów - m. in. Grzegorza Wrony - prawnika, znawcy problematyki przeciwdziałania przemocy, eksperta Stowarzyszenia "Niebieska Linia", autora komentarza do procedury Niebieskiej Karty, członka Rady ds. przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Dyrektorze PARPA oraz Pani prof. dr hab. n. zdr. Beaty Karakiewicz, Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.
Ponadto uczestnicy wezmą udział w warsztatach, które poprowadzą eksperci z dziedziny przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Kolejnym wydarzeniem, które wpisało się już w tradycję Kampanii Białej Wstążki w Szczecinie będzie projekcja filmu dla uczniów szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych w Kinie Pionier 1907. W tym roku będzie to film pt. "Nasza klasa" w reżyserii I. Raaga. Po projekcji odbędzie się dyskusja uczniów z ekspertami na temat przeciwdziałania zjawisku przemocy. Pokaz odbędzie się 2 grudnia 2014 r w kinie Pionier 1907 przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie.

W czasie Kampanii prowadzone będą dodatkowe dyżury w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II 42 w Szczecinie. Z porad psychologów, prawników, terapeutów, policjantów i wielu innych specjalistów będzie można skorzystać od 25 do 28 listopada, oraz od 1 do 5 grudnia w godzinach od 16 do 19.

Ponadto dyżury specjalistów będą prowadzone również w szczecińskich placówkach służby zdrowia:
 • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marii Skłodowskiej - Curie
  ul. Arkońska 4
  Świetlica w budynku "0"
  Termin: 25.11.2014 - godz. 16-18
 • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM
  al. Powstańców Wielkopolskich 72
  Poradnia patologii noworodka budynek A pok. 122
  Termin: 02.12.2014 - godz. 16-18
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych
  Przychodnia Specjalistyczna
  Aleja Wojska Polskiego 97
  Pokój nr 5
  Termin: 02.12.2014 - godz. 16-18

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotował również ulotki informacyjne oraz plakaty-kalendarze informujące o działaniach w trakcie Kampanii oraz zawierające dane kontaktowe do instytucji, które udzielają pomocy osobom doznającym przemocy, a także pracują z osobami stosującymi przemoc.

Patronat honorowy nad V edycją Kampanii "Białej Wstążki" objął Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek.

Partnerami przedsięwzięcia są Komenda Miejska Policji, P1erwsze Miejsce, 13Muz, Kino Pionier 1907.

Patronat medialny nad Kampanią objęli TVP Szczecin, Głos Szczeciński oraz MM Moje Miasto Szczecin.


Zdjęcia