Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2015: Wspólnie bawiliśmy się na festynie

2015-05-25 14:58
W minioną sobotę na Polanie Sportowej przy jeziorze Głębokim świętowaliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Moc atrakcji i dobra pogoda zachęciła do przyjścia na festyn całe rodziny. Przybyło ok. 300 osób.
Jak co roku tradycyjnie na przełomie maja i czerwca spotkaliśmy się razem z rodzinami zastępczymi, aby podziękować im za ogromne zaangażowanie jakie wkładają w swoje codzienne obowiązki. Festyn był znakomitą okazją do zabawy dla dzieci, a także do spotkania i zintegrowania się dla rodziców wypełniających bardzo trudną, ale przynosząca dużą satysfakcję funkcję rodziny zastępczej.

Podczas festynu na najmłodszych czekała moc atrakcji - dmuchany zamek, malowanie twarzy, ćwiczenia akrobatyczne z grupą cyrkową, kącik malucha, warsztaty rękodzieła i malarstwa na płótnie. Podczas gdy dzieci znakomicie się bawiły, dorośli mogli skorzystać z porad pracowników Działu Pieczy Zastępczej i wielu innych organizacji.

W festynie wzięli również udział kandydaci na rodziny zastępcze, którzy ukończyli już niezbędne szkolenia. Podczas zabawy mogli porozmawiać o doświadczeniach rodzin, które już od dłuższego czasu pełnią te funkcje. W trakcie naszego spotkania udzielaliśmy także informacji wszystkim osobom, które byłyby zainteresowane stworzeniem rodziny zastępczej.

W trakcie zabawy na wszystkich gości czekał poczęstunek - kiełbasa i kaszanka z grilla, zupa pomidorowa oraz słodycze i napoje.

Zdjęcia