20 września 2009r. - MOPR zaprasza na imprezy promocyjno - integracyjne w ramach programu "MAM RODZINĘ"

2009-09-01 14:40
W dniu 20 września Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie organizuje cztery imprezy promocyjno-integracyjne w ramach programu "MAM RODZINĘ".
Spotkania przy grillu i poczęstunku, na które serdecznie zapraszamy całe rodziny, odbędą się w godzinach od 12.00 do 15.00 jednocześnie w 4 punktach miasta, tj. na terenie przy:
- Szkole Podstawowej Nr 61, ul. 3 Maja 4/7,
- Szkole Podstawowej Nr 74, ul. Seledynowa 50,
- Szkole Podstawowej Nr 7, ul. Duńska 43,
- Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej, ul. Romera 21-29", a towarzyszyć im będą występy, gry, konkursy z nagrodami i wspólne zabawy dla najmłodszych.
W tym czasie wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać informacje i pomoc w zakresie funkcjonowania rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Można będzie skorzystać z konsultacji i porad specjalistów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie, Ośrodków Adopcyjno-Opiekuńczych w Szczecinie i Zachodniopomorskiej Fundacji Pomocy Rodzinie "Tęcza Serc".
Myślą przewodnią organizowanej imprezy jest przekazanie mieszkańcom naszego miasta wiedzy o rodzicielstwie zastępczym, a ideą, udzielanie pomocy dzieciom rodzinnej opieki zastępczej potrzebującym.
Całość w ramach Miejskiego Programu Wspierania Rodzicielstwa Zastępczego realizowana jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pozyskanych drogą konkursu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie oraz z Urzędu Miasta Szczecin.
Liczymy na dużą frekwencję i jeszcze większą zabawę, na którą jeszcze raz serdecznie zapraszamy.