Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2016 - Festyn na Różance

2016-06-06 12:51
W minioną sobotę na szczecińskiej Różance świętowaliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Moc atrakcji i dobra pogoda zachęciła do przyjścia na festyn całe rodziny.
Jak co roku na przełomie maja i czerwca spotkaliśmy się razem z rodzinami zastępczymi na tradycyjnym festynie.

- Bardzo się cieszę, że mogę być tu dziś z Państwem i podziękować za zaangażowanie jaki wkładacie Państwo w codzienne obowiązki - mówił podczas otwarcia Krzysztof Soska, zastępca prezydenta miasta.

W tym roku festyn był połączony z inauguracją Różanego Ogrodu Sztuki organizowanego przez Szczecinską Agencję Atrtystyczną. W pierwszy weekend cyklu spotkań artystycznych wsytąpił zespół Swing Lovers, który zagrał koncert z dedykacją dla środowiska rodzin zastępczych.

Festyn był znakomitą okazją do zabawy dla dzieci, a także do spotkania i zintegrowania się dla rodziców wypełniających bardzo trudną, ale przynosząca dużą satysfakcję funkcję rodziny zastępczej.

Podczas festynu na najmłodszych czekała moc atrakcji - dmuchany zamek, malowanie twarzy, ćwiczenia akrobatyczne z grupą cyrkową, kącik malucha, warsztaty rękodzieła i malarstwa na płótnie. Podczas gdy dzieci znakomicie się bawiły, dorośli mogli skorzystać z porad pracowników Działu Pieczy Zastępczej i wielu innych organizacji.

W trakcie naszego spotkania udzielaliśmy także informacji wszystkim osobom, które byłyby zainteresowane stworzeniem rodziny zastępczej.

W trakcie zabawy na wszystkich gości czekał poczęstunek - kiełbasa i kaszanka z grilla, zupa pomidorowa oraz słodycze i napoje.

Zdjęcia