Bliscy wracają z zagranicy? Przygotuj się do kwarantanny

2020-03-25 12:30

Apelujemy do osób, których członkowie rodzin wracają z zagranicy o odpowiednie przygotowanie się do tej sytuacji. Prosimy o zaopatrzenie się w produkty żywnościowe, higieniczne i niezbędne leki, aby zapewnić sobie funkcjonowanie na czas obowiązkowej kwarantanny.

Od ubiegłego tygodnia, decyzją Rządu osoby powracające z zagranicy objęte są 14-dniową kwarantanną. Ta sytuacja może również dotyczyć członków ich rodzin. Apelujemy zatem do osób, które są w kraju i spodziewają się powrotu swoich bliskich o odpowiednie przygotowanie się. Przed powrotem członka rodziny należy zabezpieczyć się w żywność, produkty higieniczne, niezbędne lekarstwa i inne rzeczy, które mogą być przydatne w okresie kwarantanny - w zależności od potrzeb.

Jeśli to możliwe prosimy również w pierwszej kolejności kierować prośby o wsparcie do przyjaciół, bliskich, sąsiadów. Możliwości Pracowników Ośrodka i Wolontariuszy są ograniczone. Działania koncentrujemy w pierwszej kolejności na wsparciu osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, które nie będą w stanie funkcjonować bez odpowiedniej pomocy.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Ośrodka oraz portalu https://wiadomosci.szczecin.eu/koronawirus, gdzie pojawiają się najnowsze informacje dotyczące funkcjonowania miejskich jednostek.