Uwaga na oszustów! Podają się za pracowników MOPR

2020-05-12 14:40

W związku z docierającymi do nas zgłoszeniami apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktu z osobami, które podszywają się pod pracowników socjalnych. Przypominamy, że obecnie wizyty w środowiskach są ograniczone do minimum, a jeśli do nich dochodzi są wcześniej umawiane telefonicznie.


Oszuści podszywają się pod pracowników socjalnych i informują o konieczności przeprowadzenia wywiadu środowiskowego lub oferują wsparcie. Pojawiają się bez zapowiedzi i próbują okraść mieszkanie w trakcie wizyty.


Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie każdą wizytę umawiają wcześniej telefonicznie. Dodatkowo w sytuacji obecnej pandemii wyjścia w środowiskach zostały ograniczone do minimum. Większość spraw prowadzona jest zdalnie, bez osobistego kontaktu z klientami.


Każdy z pracowników MOPR ma przy sobie legitymację służbową z podstawowymi danymi (imię, nazwisko), zdjęciem i numerem pracownika. Przed wpuszczeniem do mieszkania należy ją zawsze sprawdzić.


Jeżeli nie jesteśmy pewni czy dana osoba faktycznie jest pracownikiem MOPR, można zweryfikować jej dane dzwoniąc do sekretariatu Ośrodka pod numer: 91 48 57 601. Wtedy uzyskujemy stuprocentową pewność, że jest to faktycznie pracownik socjalny.