Piecza zastępcza: Spotkanie z organizacajami pozarządowymi

2020-09-29 10:44
W czwartek 24 września odbyło się pierwsze z cyklu spotkań promujących rodzicielstwo zastępcze. Podczas spotkania rodzice zastępczy opowiadali o swoich doświadczeniach. Dla kandydatów na rodziców była to doskonała okazja by poznać bliżej funkcjowoanie rodzin. Kolejne spotkanie pod koniec października.
- Pomimo pandemii koronawirusa problemy pieczy zastępczej nie zniknęły - mówił Jacek Cerebież-Tarabicki, Zastępca Dyrketora MOPR ds. ds. Wspierania Rodziny, Pieczy Zastępczej i Pomocy Specjalistycznej. - w dalszym ciagu musimy aktywnie poszukiwać rodzin i tworzyć nowe miejsca. To dzisiejsze spotkanie jest możliwe dzięki zaangażowaniu naszego przyjaciela Pana Jacka Janiaka, Dyrektora Domu Kultury Słowianin, który od lat wspiera nasze wysiłki.

Ideą spotkań jest rozmowa z jak najszerszą ilością osób, organizacji, instytucji, a także samych kandydatów na temat ideii rodzicielstwa zastępczego, zmian ktore następują na tym polu, organizacji rodzin i pomocy na jaką mogą liczyć ze strony Ośrodka lub innych instytucji miejskich.

- Tym spotkaniem chcemy zainicjować dyskusje na temat pieczy zastępczej - dodała Marta Giezek, Dyrektor MOPR. - Chcemy trafić za Państwa pośrednictwem (organizacji pozarządowych) do jak największej ilości potencjalnych kandydatów na rodziców zastępczych.

- Kiedy rozmawiamy z rodzinami wszyscy podkreślają, ze jest to wielki wyzwanie, ale również satysfakcja - mówiła Beata Bugajska, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta. - Wierzę, że dzięki Państwa pomocy znajdziemy nowych kandydatów.