„Mikołajki jak z bajki”: Świąteczne paczki dla dzieci [ZDJĘĆIA]

2020-12-16 14:21
W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, niemożliwe było zorganizowanie mikołajek dla dzieci z pieczy zastępczej. Dlatego wolontariusze wraz opiekunami przygotowali dla dzieci paczki, które przywiózł Święty Mikołaj.

Całą akcję zaplanowała młodzież uczestnicząca obecnie w projekcie "Samodzielni - kompleksowy system wsparcia dziecka i rodziny zastępczej" wraz ze swoimi wychowawcami. Uczestnicy warsztatów "Kierunek samodzielność" mają za zadanie przygotowanie kilku mini projektów. Młodzież wpadła na pomysł akcji "Mikołajki jak z bajki" i zorganizowania wyjątkowej wizyty w każdym pogotowiu rodzinnym w naszym mieście.

Młodzi wolontariusze opracowali cały scenariusz akcji, zaplanowali listy zakupów, zapakowali paczk, a następnie przebrani za Św. Mikołaja rozwieźli je do wszystkich dzieci. Paczki było dostarczane "pod drzwi" lub do spotkań dochodziło w przydomowych ogródkach. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Większość dzieci wraz z opiekunami przywitała Mikołaja na zewnątrz. Odbierali paczki, było wspólne śpiewanie kolęd i wymiana świątecznych życzeń.

a

Zdjęcia