Nowe kluby dziecięce w Szczecinie

2022-07-25 13:40
Na terenie Szczecina powstały cztery nowe kluby dziecięce zapweniające opiekę dla najmłodszych. Pierwszeństwo w przyjęciu do placówek mają rodzice lub opiekunowie prawni z nepełnosprawnościami.

Utworzenie nowych placówek to kolejne działanie Miasta, którego celem jest stworzenie jeszcze większej liczby miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3. Dzięki temu minimum setka rodziców lub opiekunów najmłodszych mieszkańców Szczecina może podjąć zatrudnienie lub powrócić do pracy.

Podobnie jak w żłobkach, z opieki w ramach klubu dziecięcego, mogą skorzystać dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Każda placówka posiada nowoczesne, przytulne sale zaprojektowane tak, by spełniać potrzeby najmłodszych mieszkańców Szczecina. Podczas pobytu w klubiku, dzieci mogą korzystać z ciekawych zabawek oraz wartościowych pomocy naukowych, które z całą pewnością pomogą w prawidłowym rozwoju najmłodszych. Pomieszczenia zapewniają bezpieczeństwo i warunki zbliżone do tych domowych. Co ważne, część miejsc dostosowana jest do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Szczecińskie kluby dziecięce są czynne od godziny 6 do 17. W tym czasie na najmłodsi otoczeni są profesjonalną opieką wykwalifikowanej kadry. Na maluchy czekają między innymi urozmaicone i ciekawe zajęcia dydaktyczne, muzyczne, ruchowe oraz tematyczne. Rodzice lub opiekunowie prawni ponoszą jedynie koszty związane z wyżywieniem dziecka podczas pobytu w placówce.

Nowe placówki, które nadal dysponują wolnymi miejscami, powstały przy ul. Piłsudskiego 14, ul. Łokietka 33, ul. Mazurskiej 31 oraz al. Wojska Polskiego 46. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do Klubów oraz dokumenty rekrutacyjne są dostępne od dziś na stronie www.zespolzlobkow.szczecin.pl (w zakładce "Projekty UE"/Projekt kluby dziecięce).

Projekt związany z utworzeniem czterech nowych Klubów Dziecięcych jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

a

Zdjęcia