Będzie wsparcie dla rodziców

Głos Szczecinski
2009-09-10
Rodzice, którzy maja kłopoty z dziećmi, mogą skorzystać z bezpłatnych porad w trzech Ośrodkach Adopcyjno - Opiekuńczych.

Miasto zamierza też zachęcać do tworzenia rodzin zastępczych. Do końca grudnia działać będą punkty konsultacyjne przy trzech Ośrodkach Adopcyjno - Opiekuńczych. - Ich zadaniem będzie ułatwienie mieszkańcom naszego miasta zdobycia wszelkich informacji i skorzystania z pomocy w zakresie funkcjonowania rodziny zarówno naturalnej, jak też zastępczej i adopcyjnej - wyjaśnia Robert Grabowski z Urzędu Miasta.

- Bezpłatnych porad i konsultacji udzielać będą specjaliści: pedagog, psycholog, terapeuta, mediator, pracownik socjalny, logopeda, lekarz pediatra, i ginekolog-położnik.
W ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym przy ul. Jana Pawła II 42 konsultacje odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16-18. W Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy ul. Mickiewicza 3 - w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17-19. W Osrodku Adopcyjno - Opiekuńczym Fundacji „ Mam Dom” przy al. Wojska Polskiego 78 - we wtorki i czwartki w godz. 17-19 oraz w piątki od 16 do 18.

To jeden z elementów programu „Mam Rodzinę” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Program zakwalifikował się do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Na jego realizację przeznaczono ponad 98 tys. zł.

20 września, w czterech punktach miasta odbędą się imprezy promocyjno - integracyjne z grillem i poczęstunkiem. Będą występy, gry, konkursy z nagrodami i wspólne zabawy dla najmłodszych. - Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać informacje i pomoc w zakresie funkcjonowania rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka - informuje Robert Grabowski. - Można będzie skorzystać z konsultacji i porad specjalistów z Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Ośrodków Adopcyjno- Opiekuńczych w Szczecinie i Zachodniopomorskiej Fundacji Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc”.

Imprezy dal całych rodzin odbędą się od godz. 12 do 15 przy SP nr 61 przy ul. 3 Maja4/7, SP nr 61 przy ul. Seledynowej 50, SP nr 7 przy ul. Duńskiej 43 oraz przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Romera 21-29.

Anna Miszczyk