Rozpoczynamy nabór uzupełniający i na listę rezerwową projektu "Kierunek samodzielność - wsparcie szczecińskiej młodzieży"
nr FEPZ.06.22-IP.01-0014/23
nr FEPZ.06.22-IP.01-0014/23
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie otwiera nabór uzupełniający osób usamodzielnianych opuszczających pieczę zastępczą na listę rezerwową projektu "Kierunek samodzielność - wsparcie szczecińskiej młodzieży." nr FEPZ.06.22-IP.01-0014/23, realizowanego w partnerstwie z Towarzystwem Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS.
Udział w projekcie mogą wziąć wychowankowie pieczy zastępczej, którzy do dnia 4 grudnia 2024 roku ukończą 17 lat i mieszkają w Szczecinie.
Zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie i dostarczenie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie Formularza zgłoszeniowego osoby usamodzielnianej - opuszczającej pieczę zastępczą (załącznik nr 1 do Regulaminu).
Zgłoszenia do udziału w projekcie można dokonać:
a) osobiście w biurze projektu siedzibie MOPR przy ul. Sikorskiego 3 w Szczecinie lub w Dziale Pieczy Zastępczej przy ul. Starzyńskiego 3-4 w Szczecinie,
b) pisemnie pocztą tradycyjną na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, ul. Sikorskiego 3, 70-323 Szczecin,
c) za pomocą poczty elektronicznej - skan na adres: kieruneksamodzielnosc@mopr.szczecin.pl
d) w formie elektronicznej poprzez ePUAP - skan na adres /MOPR_SZCZECIN/SkrytkaESP
Nabór trwać będzie do dnia 4 grudnia 2024 roku.
Zgłoszenia Kandydatów/Kandydatek zostaną ocenione pod względem spełniania następujących kryteriów premiujących:
- niepełnosprawność + 1 pkt - na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego,
- potrzeba i pilność objęcia wsparciem oceniana od +1 do + 3 pkt - na podstawie opinii organizatora/koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej,
- brak ustanowionego opiekuna usamodzielniania lub konieczność jego zmiany +1 pkt - na podstawie dokumentacji MOPR i opinii organizatora/koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.
Kandydatami/kandydatkami do projektu będą również opiekunowie/ki usamodzielnienia wychowanków.
Rekrutację opiekunów/ek usamodzielnienia oraz kandydatów/ek do pełnienia tej funkcji prowadzi Partner projektu - Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.twiks.pl/projekty w zakładce "Kierunek Samodzielność".
Szczegółowe informacje dotyczące projektu zawarte są w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
Projekt jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do udziału i zgłaszania indywidualnych potrzeb.
Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Maciej Homis
Ostatnia aktualizacja: 22-11-2024 13:49
Ostatnia aktualizacja: 22-11-2024 13:49