Morska przygoda – wyjazdy socjoterapeutyczne dla rodzin

W lipcu w ramach projektu "Aktywna integracja w Szczecinie" zorganizowano rodzinny wyjazd socjoterapeutyczny dla 45 uczestników projektu i ich rodzin. Zaplanowane warsztaty socjoterapeutyczne w formie wyjazdowej połączyły zadanie poprawienia i pogłębienia relacji rodzinnych z możliwością aktywnego spędzania czasu rodziców wspólnie z dziećmi.

W hotelu "Wodnik" w Łebie, który gościł uczestników projektu, rodziny miały możliwość wypoczynku i integracji: dzieciom zapewniono całodniowe zajęcia edukacyjno-rekreacyjne, natomiast dorośli - oprócz wypoczynku - uczestniczyli w warsztatach socjoterapeutycznych.

Program warsztatów zakładał rozwinięcie w rodzicach umiejętności kontaktowania się z dziećmi, poznanie barier komunikacyjnych i sposobów ich eliminowania. Zwracano również szczególną uwagę na naukę rozwiązywania trudności wychowawczych pojawiających się w relacjach z dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów w rodzinie.

W części rekreacyjnej rodzice wspólnie z dziećmi mieli możliwość m.in. pobytu w Sea Parku w Sarbsku, obejrzenia wystawy klocków LEGO oraz wejścia na szczyt Latarni Morskiej STILO.

Formuła wyjazdowa umożliwiła uczestnikom otwarcie się na relacje z innymi, integrację rodzin z podobnymi problemami, a także relaks i czynny wypoczynek.