.jpg)
Program kierowany jest do opiekunów dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub opiekunów osób dorosłych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie traktowane na równi z takim orzeczeniem zgodnie z art. 5 oraz art. 62 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Usługi opieki wytchnieniowej świadczone w formie całodobowej mają odciążyć członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki tej pomocy osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który mogą przeznaczyć na odpoczynek, relaks, osobisty rozwój czy załatwienie niezbędnych spraw.
Uczestnikiem programu może zostać osoba która jest:
- opiekunem dziecka lub osoby dorosłej zamieszkującym we wspólnym gospodarstwie domowym oraz sprawującym całodobową bezpośrednią opiekę nad:
- dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności
- osobą dorosłą posiadającą orzeczenie orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie traktowane na równi z takim orzeczeniem zgodnie z art. 5 oraz art. 62 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Usługi opieki wytchnieniowej świadczone w formie całodobowej mogą być świadczone w formie pobytu całodobowego w innym wskazanym przez uczestnika miejscu, które spełnia wymagania dostępności i zostało zaakceptowane przez realizatora programu.
Jak przystąpić do programu?
Osoba ubiegająca o wsparcie w ramach programu składa:
-
Kartę zgłoszenia do programu
-
Kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności
-
Oświadczenie dot. uczestnictwa w programie
-
Oświadczenie dot. wskazania kandydata na opiekuna
Wnioski są przyjmowane w Dziale Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością przy ul. Abramowskiego 19 w Szczecinie w terminie 10.11 - 14.11.2023 r. od w godzinach od 7:30 do 15:30.
Dokumenty można przesłać także:
- elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP na adres: /MOPR_SZCZECIN_skrytka
- pocztą na adres: ul. Abramowskiego 19, 71-104 Szczecin.
Wsparciem w ramach programu zostanie objętych 19 osób.
Wnioski będą weryfikowane i punktowane zgodnie z kryteriami wskazanymi w Regulaminie. Dodatkowe punkty będą przyznawane w przypadku sprzężonej niepełnosprawności oraz jeśli kandydat wymaga wysokiego poziomu wsparcia.
Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące realizacji programu znajdują się w Regulaminie.
Dodatkowych informacji udziela:
Dział Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością przy ul. Abramowskiego 19 w Szczecinie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30
Tel. 697 066 221
Dokumenty do pobrania:
- Regulamin
- Zał nr 1 - Karta zgłoszeniowa
- Zał nr 2 Oświadczenie dot. udziału w programie
- Zał nr 3 Oświadczenie dot. kandydata na opiekuna
- Zał nr 4 Karta pomiaru niezależności funkcjonowania
- Zał nr 5 Karta rozliczenia usług
- Zał nr 6 Klauzula informacyjna MRiPS
- Zał nr 7 Klauzula informacyjna MOPR
- Zał nr 8 Klauzula informacyjna GMS
Wyciąg z Rejestru Zmian
Zaktualizował(a): Maciej Homis
Ostatnia aktualizacja: 09-11-2023 13:13
Ostatnia aktualizacja: 09-11-2023 13:13