Żyć zdrowo, czyli warsztaty edukacyjne w Międzyzdrojach

W ramach trwającego projektu "Aktywna integracja w Szczecinie" zrealizowano kolejny etap wsparcia dla osób niepełnosprawnych z wadą słuchu, czyli zajęcia edukacyjne promujące zdrowy styl życia. 2-dniowe warsztaty odbyły się nad morzem, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "CUL" w Międzyzdrojach i udział w nich wzięło 27 uczestników wraz z członkami rodzin. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania, z rodzajem stosowanych diet oraz zasadami komponowania jadłospisu dostosowanego do wieku czy określonego schorzenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się porady dotyczące odżywiania dzieci - szczególnie w kontekście złych nawyków żywieniowych, alergii oraz kwestii związanych z działaniem słodyczy, czekolady oraz napojów energetyzujących. Grupę bardzo zaciekawił również temat produktów o działaniu antynowotworowym. Dietetycy, prowadzący zajęcia uwrażliwiali również słuchaczy na pozytywne aspekty podejmowania aktywności fizycznej, higieny oraz unikania używek.

Warsztaty miały na celu przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej podstawowych zagadnień związanych z prawidłowym, higienicznym trybem życia.

Najmłodsi podopieczni skorzystali z atrakcyjnych form animacji, w tym rysowanie, malowanie, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Popołudniowe spacery brzegiem morza pozwoliły na integrację grupy i wygenerowanie wspólnych wspomnień, które scaliły Uczestników.